W odchudzaniu nie ma drogi na skróty

W odchudzaniu nie ma drogi na skróty

Wiele osób szuka skutecznych sposobów odchudzania. Nadwaga powoduje nie tylko problemy z akceptacją własnego wyglądu, lecz przede wszystkim skutkuje pogorszeniem stanu zdrowia. W różnych źródłach można znaleźć mnóstwo diet, które obiecują spektakularne efekty w krótkim czasie. Przykładowymi dietami z tego zestawienia są dieta Dukana, czy dieta kopenhaska. 
Niestety sporo z wspomnianych diet eliminuje z odżywiania wiele niezbędnych składników i może doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Skutkiem ich stosowania często bywa efekt jojo, czyli w krótkim czasie powrót do wagi wyjściowej, a nawet jej przekroczenie. Warto w trakcie prowadzenia diety stale kontrolować stan zdrowia, aby móc szybko zareagować na pojawienie się niepokojących sygnałów.
Trzeba sobie uświadomić, że odchudzanie powinno być długotrwałym procesem. Podstawą powodzenia i długotrwałego utrzymania efektu jest zdrowe odżywianie, dopasowane do potrzeb organizmu i codziennej aktywności. Regularna aktywność fizyczna wspiera wysiłki w dążeniu do prawidłowej wagi i nie może jej zabraknąć w planie odchudzania. Wybierając rodzaj treningu należy kierować się przede wszystkim swoją kondycją, ale także upodobaniami, gdyż ruch ma sprawiać przyjemność, nie zaś być przykrym obowiązkiem.

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *