Szansa dla medycznej marihuany w Polsce

Szansa dla medycznej marihuany w Polsce

Wokół medycznych konopi jest w Polsce wiele kontrowersji. Inaczej jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie medyczna marihuana jest o wiele częściej używana w celach leczniczych. Coraz głośniej mówi się o jej  skuteczności w przypadku wielu schorzeń. Przynosi ulgę zarówno osobom terminalnie chorym, na przykład cierpiącym z powodu różnego rodzaju nowotworów, chorym na Alzheimera i Parkinsona, jaskrę, stwardnienie rozsiane, epilepsję, Zespół Draveta, żółtaczkę typu C, zapalenie jelit,  jak również chorym na astmę, depresję czy zespół stresu pourazowego. Wiele badań naukowych wskazuje na to, że medyczna marihuana między innymi uśmierza ból, działa odprężająco i  relaksuje organizm.

Legalna sprzedaż medycznej marihuany w aptekach

Z pomocą chorym idzie ustawa z dnia 01.11.2017 roku, zgodnie z którą można legalnie kupić leki na bazie medycznych konopi w polskich aptekach. Medyczna marihuana jest dostępna w postaci olejków, czopków, preparatów wydawanych na receptę i ziół. W aptece nie ma jednak gotowych preparatów na bazie konopi, lecz farmaceuci przygotowują je na bieżąco na podstawie wypisywanych przez lekarzy recept.

Medyczna marihuana  podnosi jakość życia Polaków

Konopie łagodzą ból, uśmierzają go, działają odprężająco i relaksująco. Wykazują również wiele innych właściwości leczniczych. Dzięki temu są w stanie poprawić jakość życia pacjentów, polepszyć ich funkcjonowanie i ułatwić samodzielne radzenie sobie w życiu podczas wykonywania podstawowych czynności samoobsługowych, związanych z prowadzeniem domu czy z wykonywanym zawodem.

Zobacz również https://www.taniesianie.pl/

Replies: 0 / Share:

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *