Czy marihuana jest środkiem odchudzającym?

Czy marihuana jest środkiem odchudzającym?

Marihuana opis

O marihuanie słyszeli wszyscy i wszyscy wiedzą, że jest to bardzo popularny na świecie narkotyk miękki. Czemu miękki – to już nie wszystkim jest wiadome. Narkotyki miękkie to te, które nie wywołują uzależnienia fizycznego, ale wywołują uzależnienie psychiczne. Z marihuany korzystają miliony ludzi na świecie. Oczywiście ma to miejsce w krajach, gdzie narkotyk ten jest legalnie dostępny. Uprawa konopi indyjskich i wytwarzanie z nich popularnej trawki dozwolone jest w czterech stanach Ameryki Północnej. W 2016 roku regulacje takie wprowadził ówczesny prezydent Barack Obama. W Europie konopie hoduje się i przetwarza w marihuanę w Hiszpanii i w Holandii. Polskie prawo nie zezwala na hodowanie konopi i produkcję popularnego zioła. Marihuanę pali się tak jak papierosy. Tak zwane skręty samemu wypełnia się zakupioną uprzednio mieszanką suszu.

Nadwaga i otyłość

Nadwaga i otyłość to jedne z głównych problemów zdrowotnych obecnych czasów. Problemy te dotyczą przede wszystkim krajów rozwiniętych, gdzie jedzenia jest pod dostatkiem, a nawet nadmiar. Żywność można kupić praktycznie wszędzie i najczęściej jest ona wysoko przetworzona. Nadwaga i otyłość dotyczą osób w każdym wieku. Paradoks polega na tym, że równolegle modna jest szczupła i zgrabna sylwetka. Mnóstwo osób stara się utrzymać właściwą wagę lub pozbyć się nadwyżki kilogramów. Nie jest to łatwe, ponieważ wymaga wielu wyrzeczeń i dodatkowej porcji ruchu. Osoby chcące schudnąć sięgają po najróżniejsze środki obiecujące szybkie i spektakularne efekty. Piją herbaty odchudzające, spożywają suplementy diety, zastępują cukier sztucznymi słodzikami, chodzą na siłownie itp.

Czy marihuana jest środkiem odchudzającym?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zwolennicy tej torii uzasadniają ją na przykład tym, że kilkanaście milionów Amerykanów palących trawkę to osoby szczuplejsze niż cała reszta. Ich zdaniem, marihuana pomaga schudnąć, bo ułatwia systematyczne trenowanie, dając dobry nastrój, zapał i energię. Istnieje też teoria, która mówi, że obecny w marihuanie tetrahydrokannabinol THC wytwarza w organizmie palącego adiponectinę, która wspomaga metabolizm tłuszczu i glukozy. Stosując marihuanę na odchudzanie, trzeba pamiętać o tym, że THC jest związkiem psychoaktywnym i częste jego zażywanie nie pozostaje bez wpływu na psychikę.

Informacje ze strony https://www.taniesianie.pl

Replies: 0 / Share:

You might also like …

Post Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *